RSS

Украинские новости

У Білорусії підприємцю не дозволили дихати в центрі міста

  •      3
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Білоруський підприємець Микола Чорноус, який попросив мерію Барановичів дозволити йому «два години глибоко дихати в центрі міста», отримав відмову,повідомляється на сайті правозахисного центру «Весна».

Заявник отримав з міськвиконкому листа, в якому сказано, що він порушив статті 2, 5 і 8 закону «Про масові заходи». На цій підставі мерія не дала дозволу «два години глибоко дихати біля пам’ятника Леніну».

Раніше Черноус просив місцеву владу дозволити йому велопробіг і марафонську ходьбу «проти бюрократизму», проте в мерії йому щоразу відмовляли. «У таких умовах підприємець попросив дозволити йому хоча б просто глибоко подихати 2:00 біля пам’ятника Леніну. З’ясувалося, що і це в Барановичах не можна робити без спеціального дозволу», — сказано в заяві «Весни».

Тим часом в Білорусі набули чинності поправки до закону про масові заходи, згідно з яким на будь-які масові присутність громадян в громадському місці треба отримувати дозвіл влади, повідомляє«Інтерфакс» . Припис в числі іншого стосується і флеш-мобів, організованих через інтернет.

Також закон розширив поняття «пікетування». Відтепер до нього прирівнюється «спільне масову присутність громадян у заздалегідь визначеному громадському місці (у тому числі під відкритим небом) і встановлений час для здійснення заздалегідь певного діяння, організоване, в тому числі, через глобальну комп’ютерну мережу інтернет або інші інформаційні мережі, для публічного вираження своїх суспільно-політичних настроїв чи протесту «.

Міністр внутрішніх справ республіки Анатолій Кулешов заявив, що поправки «спрямовані на забезпечення безпеки не окремої групи людей, а всього суспільства». За його словами, розробники закону вивчали міжнародний досвід у цій сфері, і білоруський закон «найбільш демократичний у порівнянні з діючими в розвинених демократичних країнах».

Білоруські правозахисники, у свою чергу, дотримуються іншої думки, вважаючи, що поправки «порушують права громадян на мирні зібрання, гарантовані конституцією як Білорусії, так і базовими нормами міжнародного права, вводять адміністративну відповідальність громадян за невинні дії і бездіяльності».

У 2011 році за Білорусі пройшла хвиля так званих «мовчазних протестів», учасники яких висловлювали своє невдоволення зубожінням населення внаслідок проведеної в країні економічної політики. Всі ці акції були жорстоко придушені владою.

По материалам lenta.ru

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Система Orphus

Украинские новости © 2010-2020
Копирование материалов разрешено при условии прямой гиперссылки на Украинские новости

Материалы с пометкой «имидж» публикуются на правах рекламы и ответственность за их содержание несет рекламодатель.