RSS

Украинские новости

Капітан «Коста Конкордіа» заплутався у своїх свідченнях

  •      1

Капітан потерпілого крах лайнера «Коста Конкордіа» Франческо Скеттіно в ході допиту визнав, що раніше він збрехав, сказавши, що встав на якір незабаром після зіткнення з рифом. Відректися від колишнього заяви Скеттіно змусила 40-хвилинний відеозапис, яку зробили італійські митники, які прибули на місце події через 10 хвилин після зіткнення. На відео видно, що Скеттіно поставив судно на якір далеко не відразу.

Крім цього, капітан визнав, що він допустив помилку, пропливаючи повз острова Джил. «Не знаю, чому це сталося. Я став жертвою своїх думок», — цитує капітана італійська La Repubblica. За словами Скеттіно, він занадто пізно вирішив повертати, через що судно потрапило на мілину і напоровся на риф. Спочатку капітан заявляв, що судно зіткнулося зі скелями, не позначеними на мапі, проте 17 січня в ході тригодинного допиту Скеттіно зізнався, що хотів передати привіт своєму другові й колезі Маріо Теренціо Паломбо (Mario Terenzio Palombo), з яким він розмовляв по телефону в момент зіткнення.

Разом з тим капітан запевняє, що маршрут був розпланований з самого початку і він не відхилявся від плану. «Я плив на око, бо я добре знаю глибину води тут і вже 3-4 рази я проробляв подібний маневр», — сказав Скеттіно. Слідство також встановило, що між зіткненням (яке сталося о 21:42 за місцевим часом) і початком евакуації (22:58) Скеттіно зробив як мінімум три дзвінки Роберто Ферраріні (Roberto Ferrarini), який займається в компанії Costa Crociere (саме їй належав лайнер ) управлінням морськими круїзами. Зміст розмов слідство сподівається встановити, допитавши Ферраріні, — Скеттіно не зміг їх переказати.

Крім того, Скеттіно продовжив заперечувати звинувачення в тому, що він утік з тонучого лайнера . За словами капітана, він допомагав пасажирам сідати в шлюпки, але раптово спіткнувся і сам опинився всередині однієї з них. Чому в тій човні виявилися його помічники Дімітрі Хрістідіс (Dimitri Christidis) та Сільвія Короніка (Silvia Coronica), він не пояснив. Для того щоб переконатися, що капітан був тверезий під час зіткнення, слідство вирішило перевірити його на наявність алкоголю і наркотиків у крові.

Раніше Corriere Fiorentino, тосканская версія Коррьере делла сера, опублікувала запис переговорів Скеттіно з начальником порту Ліворно Грегоріо Маріа де Фалько (Gregory Марія Де Фалько). Де Фалько наказує капітанові повернутися на судно і координувати евакуацію, в той час як Скеттіно відмовляється робити це через темряву. На даний момент Скеттіно, якого звинувачують в халатності, перебуває під домашнім арештом .

Круїзний лайнер «Коста Конкордіа» зазнав аварії в ніч на 14 січня. На борту перебували 4234 людини, у тому числі близько тисячі членів команди. Рятувальники знайшли тіла 11 людей, ще 28 числяться зниклими без вісті. Серед них — шість італійців (п’ять пасажирів і один член екіпажу), десять німців, чотири француза, два американці і по одному члену команди судна з Угорщини, Перу та Індії. Вранці 18 січня пошукові роботи призупинили.

Система Orphus

Украинские новости © 2010-2022
Копирование материалов разрешено при условии прямой гиперссылки на Украинские новости

Материалы с пометкой «имидж» публикуются на правах рекламы и ответственность за их содержание несет рекламодатель.