RSS

Украинские новости

Європейська преса бурхливо відреагувала на арешт Тимошенко

  •      2

Європейська преса дуже критично відреагувала на арешт українського екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Більшість видань в своїх коментарях не виключають політичного забарвлення судового процесу над колишнім прем’єром, пише Deutsche welle .

Польська Gazeta Wyborcza у своїй редакційній статті розмірковує над обставинами та наслідками газових контрактів січня 2009-го, а також над проблемними моментами в судовому процесі над Тимошенко . Газета пише: «Тимошенко звинувачують в тому, що вона підписала невигідний, на думку сьогоднішньої влади Україна, контракт щодо поставок російського газу. Звинувачення виглядає абсурдним, адже не містить ні слова про те, що йдучи на поступки росіянам, екс-прем’єр мала особисту вигоду від угоди, наприклад, отримавши хабара. Навпаки, видається, що два з половиною роки тому, коли важкої взимку дійшло до російсько-української газової війни, Тимошенко здобула перемогу. Згоди з дуже войовничо налаштованим Володимиром Путіним їй вдалося досягти, в тому числі завдяки особистому шарму. Успішного кінця переговорів Тимошенко в Москві чекала позбавлена ​​російського газу Європа. І це, власне, Європа тиснула на Київ, щоб він скоріше поклав край конфлікту «, — зазначає Gazeta Wyborcza .

Британська Daіly Telegraph у своєму коментарі пише: «Арешт Тимошенко — несподіваний крок, який розлютив її прихильників і, ймовірно, спричинить міжнародну критику. … Зірка прозахідної помаранчевої революції в 2004 році постала перед судом у справі, яка, як вважають багато західних оглядачів , є політично мотивованою. Якщо її визнають винною, Тимошенко може сісти за грати на 10 років і вибути з президентських виборів 2015-го року «.

Впливова німецька Франкфурті Allgemeіne Zeіtung у своїй статті під заголовком Борець пише, що Тимошенко була готова до такого розвитку подій.

«Мова йде про процес, в якому генпрокуратура хоче довести її зловживання владою в нетривалий період демократії між революцією і реставрацією (старого режиму — ред.). Янукович— креатура багатого індустріального «донецького клану», повинен був у 2004-му році успадкувати владу від тодішнього президента Кучми. За результатами маніпульованим президентських виборів в листопаді 2004-го йому вже було забезпечено місце на «троні», якби не масові протести опозиції. Саме завдяки їм сталося переголосування сфальсифікованих виборів. Через півтора роки після повернення до влади, Янукович посадив Тимошенко туди, куди її вже колись відправляв його «хрещений батько» Кучма — до Лук’янівського СІЗО. Ще в перший рік свого повернення до влади, режим Януковича почав судовий наступ на помаранчевих опонентів. Ряд міністрів з колишнього уряду Тимошенко були арештовані, але Юлю, яка на Заході має репутацію ледь не рок-зірки, генпрокуратура боялася чіпати «.

Як пише видання, тому, що «клан Януковича зараз використовує газові контракти 2009-го проти Тимошенко, є багато пояснень».

«Перше і офіційне — Тимошенко перевищила службові повноваження при укладанні газових угод, не отримавши згоди Кабміну. ​​Але друге, і може важливіше, те, що» олігархи «з оточення Януковича понесли тоді великі збитки. Тимошенко і Путін виключили посередника RosUkrEnergoз газових схем. А це — джерело фінансування політичних кампаній сьогоднішнього режиму. Газовий процес, який завершився п’ятничним арештом Тимошенко, як стверджує опозиція, є помстою RosUkrEnergo. Але з самого початку не варто було очікувати, що справи підуть за іншим сценарієм «, — підсумовує Frankfurter Allgemeіne Zeіtung .

Система Orphus

Украинские новости © 2010-2022
Копирование материалов разрешено при условии прямой гиперссылки на Украинские новости

Материалы с пометкой «имидж» публикуются на правах рекламы и ответственность за их содержание несет рекламодатель.