RSS

Украинские новости

ЄС чекає пояснень у справі Тимошенко до кінця тижня

  •      10

Депутати Європарламенту обговорювали, наскільки нинішня ситуація в Україні далека від сталінських часів.

Ім’я Сталіна кілька разів прозвучало в контексті нинішньої ситуації в Україні під час обговорення в Страсбурзі увечері на сесії Європарламенту майбутнього саміту «Східного партнерства».

Одним з перших підняв тему Сталіна депутат Європарламенту від групи народних партій Ельмар Брок (Німеччина), який зазначив, що стаття, за якою судять колишнього прем’єр-міністра країни Юлію Тимошенко, існує в кримінальному кодексі «ще з часів Сталіна».

При цьому депутат висловив переконання в необхідності вимагати від української сторони роз’яснень у зв’язку з озвученою у вівторокпроханням прокуратури засудити Тимошенко до 7 років позбавлення волі.

«Якщо до п’ятниці ми не отримаємо роз’яснення, то мені цікаво, як ми будемо на це реагувати, тому що я думаю, що нам потрібно досягти прогресу щодо зони вільної торгівлі. Це і в наших інтересах, тому що ми хочемо його підписати. Але ми також повинні чітко позначити, що країна з європейською перспективою повинна мати мінімум демократії та верховенство права », — сказав Брок.

Депутат Європарламенту Крістіан Вігенін (група Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів, Болгарія) висловив думку, що наявність в кримінальному кодексі Україні статей, які діють з часів Сталіна — всього лише свідчення того, як багато ще необхідно зробити реформ.

При цьому, Вігенін зазначив, що колишній прем’єр-міністр України Тимошенко також не змогла прийняти зміни до Кримінального кодексу, «коли у неї була така можливість».

Глава групи Європейських консерваторів та реформістів Міхал Томаш Камінські (Польща) порахував порівняння зі сталінськими часами не відповідає дійсності.

«І хоча я дуже далекий від захоплення Президентом Януковичем, я б хотів сказати, що було б неправильним порівнювати ситуацію в Україні сьогодні з ситуацією в сталінські часи», — сказав депутат.

«Це неправильне порівняння, особливо, якщо воно виходить від тих, хто мовчить, коли мова йде про зловживання правами людини в Росії», — додав Камінські.

Депутат з групи народних партій Яцек Сарюш-Вольський (Польща) поцікавився у Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон і комісара ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Стефана Фюле про те, чи не здається їм, що нинішній Президент Україна веде подвійну гру, шантажуючи ЄС можливим зближенням з Росією і навпаки.

«Ми повинні укласти Угоду про асоціацію до кінця польського головування, і потім відмовити в його ратифікації у випадку, якщо в Україні буде продовжуватися те ж саме», — сказав він, не отримавши відповіді.

Разом з тим, депутати практично всіх політичних сил і фракцій висловилися за необхідність декриміналізувати дії Тимошенко.

Так, віце-президент Групи Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів, що підписала меморандум про співпрацю з Партією регіонів, підкреслив, що справа колишнього українського прем’єра має отримати належну політичну оцінку.

«Політичні рішення не повинні розглядатися в суді», — підкреслив депутат.

Нагадаємо, на думку Financial Times, Україна взяла курс на конфронтацію з Євросоюзом.

За матеріалами lb.ua

 

Система Orphus

Украинские новости © 2010-2022
Копирование материалов разрешено при условии прямой гиперссылки на Украинские новости

Материалы с пометкой «имидж» публикуются на правах рекламы и ответственность за их содержание несет рекламодатель.