RSS

Украинские новости

Российская цензура "порезала" интервью Стрелкова

  •      2
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Российская цензура "порезала" интервью Стрелкова
tvc.ru

Інтерв’ю колишнього головнокомандувача військовими формуваннями сепаратистів Донбасу Ігоря Стрєлкова, взяте для МІА «Россия сегодня» журналістом Олександром Чаленко, було випущено російським інформагентством в двічі відредагованому вигляді, причому правки носили істотний характер.

Увечері 1 грудня найбільш повна версія тексту з доступних на поточний момент була опублікована на сайті «ПолитНавигатор» з анотацією автора.

Першу редакцію, за словами Чаленко, здійснювала прес-служба Стрєлкова, при цьому, як з жалем зазначив журналіст, з розмови «зникли дуже цікаві фрагменти». Другу редакцію справили вже співробітники «Россия сегодня». У своєму Facebook Чаленко пояснив, що текст було потрібно скоротити більш ніж в два рази, і «редактор не міг ніяк відібрати потрібні питання і відповіді».

Зокрема, при другій редакції із слів Стрєлкова прибрали категоричну заяву про те, що він є полковником ФСБ.

«Я дійсно полковник ФСБ, тому спокійно ставлюся, а взагалі не раджу вам військового називати на звання нижче, ніж воно є», — відповів Стрєлков Чаленко, який процитував заяви деяких критиків про те, що «Стрєлков — це всього лише підполковник ФСБ, тому у нього немає ніякого досвіду планування армійських операцій».

Також з інтерв’ю Стрєлкова був прибраний пасаж про «шкідливість» штурму Донецького аеропорту військами ДНР.

«Атака на аеропорт не тільки не потрібна, вона й шкідлива, оскільки в результаті неї виявилися пошарпаними і понесли серйозні втрати кращі підрозділи колишньої Слов’янської бригади. Причому без будь-якого сенсу», — сказав Стрільців.

Крім того, редактором «Россия сегодня» були видалені з тексту слова про хаос у військових формуваннях ДНР.

«Я дуже не хотів їхати в Донецьк, там командири воювали один з одним. Мені не хотілося лізти в цю клоаку. Але я був змушений це зробити. Там діяла розколота на дві частини Російська православна армія. У кожній з частин було по 100-150 чоловік. Був «Оплот», був «Схід», були козачі підрозділи. Були безлеровці. Була Шахтарська дивізія, батальйон «Кальміус». Ніхто нікому не підкорявся і між собою не взаємодіяв», — розповів Стрєлков.

Разом з цим зникли і всі заяви Стрєлкова щодо його конфліктів з іншими польовими командирами сепаратистів, зокрема главою батальйону «Схід» Олександром Ходаковським і командиром «Оплоту» Олександром Захарченко, який нині займає посаду голови ДНР. У тому числі з інтерв’ю була прибрана фраза «на каждый роток не накинешь платок».

Також прибрані слова про те, що на момент відступу угруповання Стрєлкова зі Слов’янська «Донецьк взагалі не воював і не збирався», там протікало «абсолютно мирне життя», а «українська сторона до нашого виходу зі Слов’янська і не збиралася Донецьк штурмувати, вона розраховувала, що він повернеться до них без бою». Крім того, з розмови видалили частину, присвячену участі в бойових діях на Донбасі приватних військових компаній (ПВК).

Значна частина вилученої редакторами «Россия сегодня» інформації була з різних джерел відома і раніше. Зокрема, Стрєлков (Гіркін) вже розповідав журналістам, що служив у ФСБ до весни 2013 року, поки не перейшов на роботу до Малофєєва. З великої кількості джерел також було відомо про конфлікти між різними польовими командирами ДНР

Восени 2014 після повернення з Донбасу до Москви Ігор Стрєлков дав серію резонансних інтерв’ю і вступив у заочну полеміку з нинішнім керівництвом ДНР, а також зі своїм колишнім соратником Олександром Бородаєм і колишнім роботодавцем Костянтином Малофєєвим. Невдоволення Бородая і Малофєєва викликали насамперед політичні заяви Стрєлкова про «партії зради» у вищих ешелонах російської влади, до якої екс-головнокомандувач ДНР зарахував, наприклад, Владислава Суркова. Також Стрєлков в інтерв’ю газеті «Завтра» визнав, що успіх контрнаступу ДНР в серпні 2014 визначили прибулі з Росії «відпускники» — кадрові військові, які офіційно не перебували при виконанні службових обов’язків.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Система Orphus

Украинские новости © 2010-2020
Копирование материалов разрешено при условии прямой гиперссылки на Украинские новости

Материалы с пометкой «имидж» публикуются на правах рекламы и ответственность за их содержание несет рекламодатель.