RSS

Украинские новости

Фейкові кілери з УПА. Інформаційна бомба ФСБ?

  •      1

Сегодня, в 18:05

Михайло Глуховський, «Главком»

Організація, або спільнота з яскравою назвою «Українська повстанська армія» взяла на себе відповідальність за вбивства екс-регіоналів Михайла Чечетова, Олександра Пеклушенка, Станіслава Мельника, Олега Калашникова і журналіста Олеся Бузини. Про це на своїй сторінці в Facebook сьогодні вранці повідомив відомий політолог Володимир Фесенко. Йому на електронну скриньку надійшов лист начебто від радикалів, про яких до сьогоднішнього дня ніхто не чув. Політолог навів деякі фрагменти з повідомлення. Як відмічає Фесенко, автори листа навели в нього цікавий факт, який начебто має свідчити про доказ своєї причетності до вбивства, зокрема, Олега Калашникова: «На підтвердження того, що саме наші бійці провели ці атентати, наводимо факт, невідомий загалу: Калашников був ліквідований зброєю калібру 7.65х17 та 9х18, сам він також встиг зробити постріл зі своєї зброї». З цього мало б випливати, що такі деталі можуть бути відомі лише організаторам і виконавцям убивства, слідчим, або ж на крайній випадок свідкам. Однак радник голови МВС Антон Геращенко спростовує наведені віртуальними терористами докази. «У Олега Калашникова дійсно стріляли з двох різних видів вогнепальної зброї. Однак сам Олег Калашников не встиг жодного разу вистрілити зі свого пістолета в убивць. Це — факт. Тому автору листа Фесенкові треба користуватися перевіреними джерелами, а не чутками з соцмереж», — порадив Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

Глава МВС Арсен Аваков з цього приводу заявив, що усі останні резонансні убивства розслідуються кращими спеціалістами карного розшуку. Ані в МВС, ані в СБУ нічого не захотіли коментувати щодо так званої «УПА». Між тим таємничі «радикали» обіцяють продовжувати вбивства. «Ми розгортаємо безжальну повстанську боротьбу проти антиукраїнського режиму зрадників і московських холуїв і з цього часу будемо розмовляти з ними тільки мовою зброї аж до їх повного винищення», — ідеться в заяві, яку вони поширили через Фесенка. Політолог переконаний, що чіпляти провину за резонансні злочини на українських націоналістів – це робота російських спецслужб. Однак самі націоналісти не виключають і інших версій.

Невідомі терористи взяли собі назву Української повстанської армії (УПА), націоналістичного руху, який виборював незалежність України у 1942-1954 роках, воюючи на як проти нацистської Німеччини, так і проти комуністичного СРСР. Нинішні послідовники ідей Донцова, Бандери і Шухевича, а саме найвідоміші в Україні націоналістичні організації відкидають свою будь-яку причетність до нікому невідомої «УПА». Версії появи такої організації і можливі наслідки діяльності в оцінках націоналістів різняться.

Епатажний лідер радикальної партії «Братство» Дмитро Корчинський не виключає, що патріотична група, яка вчиняє убивства, справді існує в реальності. «Ми всі давно мріємо про народження українського підпілля. Якщо це воно народилося, то, мабуть, це непогано, це покращує здоров’я нації». На його думку, вигоду з убивств можуть мати «москалі», які вбачатимуть в убивствах розправу над інакодумцями, п’ята колона Москви в Україні, яка наголошуватиме на «збільшеннях розмірів грантів і фінансування» (з РФ, — «Главком»), бо тепер їм тут начебто небезпечно працювати. В той же час одіозний політик вважає, що вигоду з резонансних убивств матиме і українське суспільство тому, що «всякі подонки розумітимуть, що кара можлива». «Чи то від кілерів ФСБ, чи від кіллерів українських народних терористів не відкупишся смішними сумами, які вони платять за те, щоб вийти з тюрми», — так коментує останні події Корчнський.

У Правому секторі засуджують всі останні убивства, однак відкидають свою причетність як до них, так і до так званої «УПА». Напередодні прес-секретар Правого сектору Артем Скоропадський заявив: «Ми для того і зареєстрували політичну партію, щоб боротися за свої ідеали в рамках закону. Вбивства Олеся Бузини і Олега Калашникова для нас така ж несподіванка, як і для всіх громадян України. Зрозуміло, що Бузина і Калашников були українофобами і приносили багато шкоди країні, але це не означає, що їх потрібно вбивати». У партії бачать два варіанти мети, яку переслідують автори «УПА». «Перший — це вигадана структура, яка покликана прив’язати вбивства до націонал-патріотів. І другий — ця структура просто намагається пропіаритися на вбивствах, за які ніхто інший не схоче брати відповідальність», — сказав у коментарі «Главкому» редставник «Правого сектора», відомий музикант Олексій Бик.

Засуджує убивства і партія «Свобода». Один з нечисленних її представників у Верховній Раді Андрій Іллєнко вважає, що не можна однозначно вірити листу так званої «УПА», який тепер гуляє в Інтернеті. «Це може бути все, що завгодно, цю заяву міг розповсюдити будь хто», — каже він. «Людей, які відкрито виступають проти України, або таких як Калашников, які, очевидно, винні в злочинах під час Майдану, потрібно було арештовувати, судити згідно закону. Це все, що з цього приводу я можу сказати», — сказав він.

Один із лідерів УНА-УНСО Андрій Мазур каже, що для нього «УПА» теж є загадкою, хоча він вважає, що журналіст Олесь Бузина, як і колишні регіонали, що останнім часом пішли з життя, «були ворогами України». Мазур не виключає, що до гучних убивств причетна «третя сторона» за прикладом подій на Майдані, коли невідомі озброєні люди розстрілювали як мирних протестувальників так і представників правоохоронних органів. Політик не виключив продовження серії убивств, але тепер не колишніх провладних політиків, а нинішніх. «Не виключено, що убивства з одного боку можуть потягнути убивства з іншого боку. Можна зараз чекати убивства політичних лідерів, чи лідерів громадських організацій як «Автомайдан», чи «Самооборони Майдану». Це може бути відповіддю якоїсь організації під умовною назвою «Лівий шторм». Тому що є приводи, суди над комуністами, повалення пам’ятників», — пояснив він. «Вбивають же не Льовочкіна, не Бойка, не Шуфрича, а вбивають Чечетова, який мав відношення до Фонду Держмайна, який уже давав покази проти своїх після Помаранчевої революції. Тобто вони (убивці) вибивають слабку ланку. Так само і Бузина, для кого він корисним був? Таке чорнороте створіння, яке колись писало гидоту про Тараса Шевченка… Колись «Україна без Кучми» почалася з того, що книжки Бузини спалювалися біля пам’ятника Шевченку», — пригадує Мазур.

Ще до появи заяви віртуальної «УПА» проросійський журналіст Анатолій Шарій в убивстві Бузини звинуватив українські спецслужби. На доказ цьому він виклав на своєму каналі Youtube відео. Журналіст посилається на те, що за день до вбивства на веб-сторінці Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, який нібито підтримують українські спецслужби, з’явилася анкета Бузини. А днем пізніше дехто з позивним «404» відзвітував про успішне виконання якогось завдання.

В СБУ обвинувачення відкидають. Голова прес-служби відомства Олена Гітлянська в коментарі «Главкому» сказала, що абсолютно усі версії, пов’язані з останніми резонансними вбивствами, які з’являються у ЗМІ перевіряються. І тільки після перевірки СБУ зробить офіційну заяву з цього приводу.

Система Orphus

Украинские новости © 2010-2021
Копирование материалов разрешено при условии прямой гиперссылки на Украинские новости

Материалы с пометкой «имидж» публикуются на правах рекламы и ответственность за их содержание несет рекламодатель.