RSS

Украинские новости

Що обіцяв «європейський президент»?

  •      0

Рік тому, напередодні президентських виборів, Інститут світової політики здійснив дослідження на тему «Європейський президент», щоб індентифікувати, хто з найрейтинговіших на той момент кандидатів у президенти зможе найкраще виконати євроінтеграційний порядок денний. Оцінювали кандидатів за низкою критеріїв та за результатами експертного опитування, проведеного як серед українських, так і міжнародних експертів. Переміг Петро Порошенко. Він особисто прийшов на презентацію дослідження і подарував нашому Інституту прапор Євросоюзу, під яким виборював Угоду про асоціацію на Вільнюському саміті. Цей прапор зобов»язує нас не тільки уважно стежити, але й реагувати на ті чи інші речі, заявлені на той момент кандидатом, а нині президентом Порошенком.

Власне, для цього хочу поділитись відповідями Петра Олексійовича на деякі тестові питання нашої минулорічної євроінтеграційної анкети, яку він заповнив в рамках того ж дослідження. Я відібрала питання, які вважаю цікавими й актуальними і досі. І які, насправді, не вимагають додаткових пояснень та коментарів. Також залишила деякі цікаві й показові моменти, як, скажімо, які три ключові реформи в державі для нього є найважливішими, які три перші столиці світу він планував відвідати як Президент і роботу яких світових політиків він оцінює найбільш позитивно (до речі, було б цікаво почути його нинішні відповіді на ці питання). Отже, тестові питання ІСП та показові відповіді Петра Порошенка річної давнини:

На Ваш погляд, чи потрібно Україні обирати президента, орієнтованого на інтеграцію нашої країни з Євросоюзом?

Для мене відповідь очевидна: адже я послідовно відстоюю ідею європейської інтеграції України. Мав честь бути причетним до роботи над Угодою про Асоціацію з ЄC і в якості Міністра закордонних справ, Міністра економічного розвитку і торгівлі, Співголови Комітету парламентського співробітництва між Україною і ЄС. Ідея європейської інтеграції давно стала об’єднуючою ідеєю для українців, і наш Євромайдан є тому підтвердженням. Російська агресія проти України, анексія Криму і дестабілізація ситуації на Сході країни ще більше переконали українців щодо європейської інтеграції. Ігнорувати цей вибір неможливо.

Чи потрібно новому президентові завершити підписання чинної редакції Угоди про асоціацію

Однозначно. Я завжди виступав за невід’ємність економічної частини Угоди від політичної, так само як переконаний у взаємозв’язку свободи політичної, економічної та свободи вільного пересування людей. Тому на додаток до підписання економічної частини ми повинні також отримати безвізовий режим із ЄС.

В які перші три столиці Ви здійсните закордонні візити після Вашого обрання на посаду президента?

• перша: Брюссель;

• друга: Вашингтон;

• третя: Пекін.

Чи є у Вашій команді фахівці з питань Євросоюзу / Євроінтеграції?

— Звісно. Саме поняття євроінтеграції об’єднує багато галузей і компетенцій, оскільки це не тільки зовнішня політика, але й, насамперед, внутрішні перетворення. У моїй команді є багато успішних політиків і фахівців, які сприяють євроінтеграції, зокрема, Віталій Кличко, Юрій Луценко, Ірина Геращенко, Ігор Гринів, Віктор Пинзеник. Крім того, з часів роботи у Міністерстві закордонних справ України у мене склалися чудові стосунки з багатьма українськими дипломатами. Так міжнародний департамент центрального штабу кампанії очолює Валерій Чалий, який працював моїм заступником у МЗС України.

Назвіть три найголовніші речі (зокрема – системні реформи, але можете обрати і інший варіант), які Ви як президент плануєте зробити у короткій перспективі задля зближення України з ЄС.

• перша: нульова толерантність до корупції на усіх рівнях;

• друга: дерегуляція та створення прозорих умов для ведення бізнесу, особливо, розвиток малого і середнього підприємництва;

• третя: реформа силового блоку і правоохоронної системи задля гарантування безпеки українських громадян.

Чи плануєте Ви, у разі перемоги на виборах, подавати заявку на вступ України в ЄС? Якщо так – то коли?

В моїй передвиборчій програмі чітко вказано про намір до кінця моїх президентських повноважень розпочати переговори про набуття членства України в ЄС. Заявка буде подана у відповідні терміни.

Назвіть трьох світових політиків, які нині перебувають на посаді і роботу яких Ви оцінюєте найбільш позитивно

• Даля Грібаускайте;

• Шінзо Абе;

• Ангела Меркель.

Назвіть трьох «відставних» світових політиків – тих, які нині не перебувають на посадах – які є для Вас прикладом або взірцем.

Назву тих, хто справив на мене враження і чиї ідеї мені близькі:

• Маргарет Тетчер;

• Рональд Рейган;

• Вацлав Гавел.

Чи підтримуєте Ви проведення конституційної реформи з переглядом повноважень гілок влади, та чи плануєте Ви втручатися в цей процес?

Підтримую і планую бути долученим до цього процесу, брати в ньому активну участь, більше того, цей процес повинен бути доповнений децентралізацією влади та передачею повноважень на місця.

Чи плануєте Ви підтримувати ухвалення закону про протидію дискримінації, включаючи дискримінацію сексуальних меншин, якого вимагає від України План дій щодо візової лібералізації?

Насправді питання вже вирішено. У нас є хороший шанс до кінця року вийти й на виконання ІІ етапу цього плану. Все залежить від злагодженої роботи президента, парламенту та уряду. Вірю, що нам це під силу.

Чи підтримаєте Ви ратифікацію та імплементацію Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду?

Так, і роблю усе від мене залежне, щоб пришвидшити цей процес.

Чи маєте Ви власний (чи підконтрольний) бізнес, і якщо так – як Ви плануєте ліквідувати конфлікт інтересів у разі обрання на посаду президента?

Я вже заявляв про своє рішення і ще раз наголошую – щоб уникнути будь-якого конфлікту інтересів, після обрання на пост Президента України я продам увесь свій бізнес.

Джерело: Українська правда

Related Images:

Система Orphus

Украинские новости © 2010-2023
Копирование материалов разрешено при условии прямой гиперссылки на Украинские новости

Материалы с пометкой «имидж» публикуются на правах рекламы и ответственность за их содержание несет рекламодатель.