RSS

Украинские новости

43 года назад начался известный Уотергейт

  •      0
43 года назад начался известный Уотергейт
Ричард Никсон. Фото: vschicagomagazine.com

Вранці 17 червня 1972 року заарештовано п’ять чоловік, причетних до проникнення і незаконного прослуховування у штаб-квартири Демократичної партії в готелі «Вотергейт» у Вашингтоні. Проведене розслідування через два роки призвело до відставки президента-республіканця Річарда Ніксона.

Арешт проводив Карл Шлоффлер, 27-літній офіцер, що працював під прикриттям. Троє з арештованих були кубинськими емігрантами, один — натуралізованим кубинцем і п’ятий, Джеймс Маккорд, — колишнім агентом ЦРУ. У приміщені, де був проведений арешт, знайдено апаратуру для підслуховування, відеокамери, плівки з записами і три ручки-пістолети зі сльозоточивим газом.

18 червня з’ясувалось, що Маккорд працює в службі безпеки Комітету за переобрання президента Річарда Ніксона, а протягом наступного місяця — що Говард Хант, колишній високопоставлений службовець Білого Дому, і Гордон Лідді, фінансовий радник Комітету, також безпосередньо пов’язані з заарештованою п’ятіркою.

У серпні президент Ніксон заявив, що розслідування інциденту завершено і жоден зі службовців Білого Дому непричетний до інциденту. У вересні Маккорд, Хант, Лідді і чотири кубинці постали перед федеральним судом за фактом проникнення у штаб-квартиру Демократичної партії.

У вересні і жовтні журналісти Карл Бернстайн і Боб Вудворд опублікували у «Вашингтон пост» матеріали про те, що підслуховування і шпигунство проти опозиційної партії були санкціоновані Комітетом за переобрання Ніксона і проводились з відома Білого Дому. Незважаючи на це, у листопаді 1972 року Річард Ніксон був обраний президентом на новий термін.

У березні 1973 року всі семеро звинувачених були визнані судом винними. Під час оголошення вироку суддя зачитав лист Маккорда, в которому він повідомляв, що всі їхні дії були санкціоновані Білим Домом, а сама операція проводилась під «прикриттям» з боку найвищих урядових організацій.

17 травня 1973 року почались сенатські слухання Уотергейтської справи, на котрих з’ясувалось, що проникнення в штаб-квартиру Демократичної партії було проведене з відома колишнього генерального прокурора Джона Мітчела і виявилися факти масового прослуховування Комітетом за переобрання тисяч громадян, а в липні було знайдено плівки, на котрих були записані розмови Ніксона із співробітниками, зокрема вказівка президента директору ФБР припинити розслідування Уотергетської справи.

Під тиском фактів і початої проти нього процедури імпічменту 9 серпня 1974 року Річард Ніксон став першим президентом США, котрий подав у відставку. 8 вересня його наступник Джеральд Форд звільнив Ніксона від будь-яких кримінальних переслідувань щодо Вотергейтської справи.

Система Orphus

Украинские новости © 2010-2023
Копирование материалов разрешено при условии прямой гиперссылки на Украинские новости

Материалы с пометкой «имидж» публикуются на правах рекламы и ответственность за их содержание несет рекламодатель.